člen specializované ZO
chovatelů výstavních morčat

CHS AVENGER CAVIA

Informační systém ChovIS

Novinky v CHS Avenger

Cavy Vets - Oči, Uši, Nos

18. 5.

18.5. werbinář tentokrát na téma oči, uši, nos… Pro nás nejzajímavější informace, že když panikaříme, že morče má sopel, tak vlastně jen pláče, protože jeho slzné kanálky ústí do nosu.


Cavy Vets - Reprodukce

27. 4.

27.4. další vzdělávání na téma reprodukce, velmi zajímavé informace… Asi nejpřekvapivější, že pro samici je důležité mít dva vrhy ročně, anebo kastrace, jinak se jí na vaječnících dělají život ohrožující cysty…


Cavy Vets - Zuby

16. 3.

16.3. další werbinář, tentokrát na téma zuby.


Cavy Vets - Nemoci kůže

9. 2.

Dne 9.2.2022 jsem absolvoval webinář Cavy vets na téma nemoci kůže… Užitečné informace jak pro chovatele, tak pro mazlíčkáře, včetně doporučení přípravků a postupů léčby.


Další posily do chovu, krásné zbarvení slate

15. 8. 2021

Podruhé přesun z Holandska, krasavice a krasavci slate, černá a bílá od chovatele Jana Schopa, chovatelská stanice MaJa's & El Niño's . A také jeden zlaťák pro spřátelenou choavatelskou stanici. Teď budou měsíc v karanténě a pak šup za ostatními kamarády.


RMZ aus dem Marschenland

12. 6. 2021

Další náročný přesun posil do chovu rozet, tentokrát z Německa, přes 1.000 Km, 35° se stávkující koimatizací :/. Děkujeme Annika Lucie Appeldorn.


Nové webovky

1. 6. 2021

Po asi měsíční spolupráci s panem Štěpánem Kocourkem, focení a ladění písmenek, oficiální spuštění webu Avenger Cavia.cz. Propojení s chovisem funguje perfektně, chválíme a doporučujeme. Info pro chovatele: vytvoření PP trvá cca minutu i s nahráním fotky. https://chovis.cz/morce/


MaJa's & El Niño's

11. 4. 2021

Zatím nejnáročnější přesun chovných morčátek a naše největší chovatelská výzva rozetky z Holandska od váženého chovatele Jana Schopa. Fotíme, seznamujeme se… Za pomoc velké díky Verče Haklové, Andree Kroftové a Jan Schop.


První odchov

18. 3. 2021

Velmi významný „první“ vrh naší CHS v roce 2021

Vrh „A“ maminka Čokoláda, táta Tony Stark, březost ukázková, porod bez problémový, všechno zvládli sami… Narozena tři miminka 2 samičky a 1 sameček. Více o tomto a všechny další vrhy najdete v sekci odchovy.


Založení CHS

1. 10. 2020

Rozhodnutí založit oficiální chovnou stanici, žádost o schválení názvu, zaplacení členského poplatku.

Ubytovávání nových členů naší chovatelské stanice. Stavba nové moderní morčatárny (pomáhá celá rodina :) ). Kontaktování chovatelských stanic v Čechách i zahraničí – SK, H, D, GB, NL, A, UA, výběr vhodných chovných zvířat do naší chovatelské stanice. Práce na webových stránkách a prezentaci naší CHS.

Plánování chovu a studium genetiky.

CHS AVENGER CAVIA

Informační systém ChovIS